Kto by si臋 spodziewa艂

Nowy post na Dziewczynie z biblioteki? Dawno tego nie grali. 馃槈 Od kilku miesi臋cy zastanawiam si臋 w jakim kierunku zmierza ta ca艂a moja ksi膮偶kowa dzia艂alno艣膰 w internecie i ostatnio u艣wiadomi艂am sobie, 偶e brakuje mi mojego bloga. Tego, kt贸ry powsta艂, kiedy mia艂am szesna艣cie lat i kt贸rego czytanie teraz, z perspektywy czasu wywo艂uje ciary 偶enady. I dosz艂am do wniosku, 偶e gdybym troch臋 to miejsce od艣wie偶y艂a, to mo偶e powr贸t tutaj jest ca艂kiem sensownym rozwi膮zaniem.

Kiedy rok temu nacisn臋艂am przycisk "wy艂膮cz bloga" nie s膮dzi艂am, 偶e wr贸c臋 tutaj tak szybko. M贸wi膮, 偶e to ju偶 podobno nie jest dobry czas na pisanie i ci臋偶ko si臋 z tym nie zgodzi膰 - ju偶 od dawna ludzie powoli, ale systematycznie uciekaj膮 w stron臋 booktube'a. Ja lubi臋 robi膰 na przek贸r i nie widz臋 siebie przed kamer膮. By膰 mo偶e jestem zbyt niepewna siebie, bo nawet nagrywanie instastory od czasu do czasu jest dla mnie wci膮偶 czym艣 nieco kr臋puj膮cym. Rok temu postanowi艂am zrezygnowa膰 z pisania tutaj, bo chcia艂am skupi膰 si臋 jedynie na prowadzeniu bookstagrama; nie rozdrabnia膰 si臋 na wiele miejsc w internecie, kt贸rym potem nie b臋d臋 w stanie po艣wi臋ci膰 odpowiedniej uwagi i czasu. I cho膰 pod wzgl臋dem cyferek i statystyk by艂a to ca艂kiem s艂uszna decyzja, to brakuje mi mojego miejsca w sieci. Takiego, kt贸re nie obcina mi zasi臋g贸w. Takiego, w kt贸rym nie obowi膮zuje limit znak贸w. Takiego, w kt贸rym wszystko zostaje na sta艂e, nie znika po up艂ywie doby. I tym sposobem znowu pojawi艂am si臋 tutaj.

Przez miesi膮c pr贸bowa艂am doprowadzi膰 t臋 stron臋 do porz膮dku i je艣li czytali艣cie Dziewczyn臋 z biblioteki wcze艣niej, to zapewne widzicie jak wiele si臋 tutaj zmieni艂o. Przede wszystkim zrezygnowa艂am z ko艅c贸wki "blogspot.com" na rzecz w艂asnej domeny, podczas kt贸rej zak艂adania odkry艂am, 偶e znam niesko艅czon膮 ilo艣膰 przekle艅stw. 馃槈 Zmieni艂 si臋 tak偶e wygl膮d, cho膰 jaka艣 cz臋艣膰 mnie wci膮偶 nie jest do niego do ko艅ca przekonana i bardzo mo偶liwe, 偶e b臋d臋 jeszcze szuka膰 czego艣 nowego. Przede wszystkim zmieni艂am si臋 ja, moje podej艣cie do literatury, m贸j gust i ksi膮偶ki, kt贸re czytam.

O czym b臋d臋 pisa膰? To si臋 akurat nie zmieni - o ksi膮偶kach oczywi艣cie. G艂贸wnie o literaturze pi臋knej i literaturze faktu, bo takich ksi膮偶ek czytam najwiecej, ale nie zamykam si臋 na inne gatunki. W 2019 roku przekona艂am si臋 wreszcie na dobre do polskiej literatury, zacz臋艂am czyta膰 krymina艂y, a nawet komiksy. To wszystko tutaj b臋dzie. Ogromnie si臋 ciesz臋, 偶e to miejsce wreszcie powsta艂o i mam nadziej臋, 偶e nie zabraknie mi czasu i motywacji, 偶eby by膰 tutaj regularnie.

Do us艂yszenia!

Brak komentarzy: